Bez kategorii / Ogłoszenia

Nowe laboratorium systemów fotowoltaicznych

W ramach współpracy z firmą Edison Energia Sp. z o.o. w Katedrze Podstaw Inżynierii i Energetyki powstało nowoczesne laboratorium systemów fotowoltaicznych. Firma wybudowała dwie wiaty, na których umieszczone są panele fotowoltaiczne o mocy jednostkowej 310 W. Na każdej z wiat zamontowano 5 szt. paneli fotowoltaicznych. Wiaty eksponowane są w kierunku południowym. Łączna moc zainstalowana powstałego systemu fotowoltaicznego wynosi 3,1 kW. Studenci kierunku Technologie Energii Odnawialnej będą kształceni w ramach montażu paneli fotowoltaicznych na dwóch typach dachów: blachodachówce i dachówce ceramicznej. Ponadto, Studenci będą pracowali nad badaniem jakości i wydajności instalacji fotowoltaicznej. Podniesie to kwalifikacje absolwentów kierunku Technologie Energii Odnawialnej.

Prace budowlane rozpoczęły się na początku czerwca. Pierwszym etapem był etap projektowania i przygotowania miejsca, na którym powstaną wiaty z panelami fotowoltaicznymi. W dalszym etapie było przygotowanie podłoża, m.in. korytowanie terenu, przygotowanie szalunków. Następnie, wylano betonowe stopy fundamentowe, na których powstała konstrukcja wsporcza oraz cała instalacja fotowoltaiczna. Wiaty z panelami fotowoltaicznymi wybudowano przy budynku numer 21, od strony ulicy Nowoursynowskiej.

Jesteś ciekawy jak powstawało nasze laboratorium? Zobacz film z jego realizacji

http://www.linkedin.com/posts/edisonenergia_stawiamy-na-edukacj%C4%99-w-ramach-wsp%C3%B3%C5%82pracy-ugcPost-6682252314725625856-HZR5

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -