Wizyty naukowe

Wizyta studentów z Iowa State University (USA)

W piątek 16 maja 2014 r. gościła na Wydziale Inżynierii Produkcji grupa studentów z Iowa State University (USA).

Spotkanie na Wydziale zorganizował doktor Piotr Borowski, który oprowadził gości po Wydziale, pokazał sale dydaktyczne i laboratorium ekstruzji składające się m.in. z dwóch jednoślimakowych ekstruderów z oprzyrządowaniem, umożliwiającym prowadzenie badań obróbki cieplno-mechanicznej różnych surowców pochodzenia roślinnego.

Doktor Jarosław Chlebowski zaprezentował system udojowy VMS z robotem udojowym oraz zaprezentował laboratorium badań narzędzi uprawowych. Następnie doktor Robert Sałat oprowadził gości po laboratorium sterowników PLC i laboratorium automatyki.

Na koniec wszyscy goście spotkali się z profesorem Adamem Kupczykiem, który razem z doktorem Piotrem Borowskim przedstawił zagadnienia realizowane w Katedrze Organizacji i Inżynierii Produkcji.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags:

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -