Ogłoszenia

Studenci Wydziału Inżynierii Produkcji w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik zaprosiło studentów WIP do uczestnictwa w organizowanej 30 listopada 2013r. wystawie zatytułowanej Dzień Robotów.

Prezentowana tam była przemysłowa linia produkcyjna z laboratorium sterowania Zakładu Gospodarki Energetycznej. Stanowiska obsługiwali studenci z sekcji automatyki Koła Naukowego WIP, udzielając informacji licznie odwiedzającym wystawę. Nasza ekspozycja dotyczyła przykładowego procesu sortowania, kontroli jakości i automatycznego ważenia wyrobów. Zainteresowanie było bardzo duże. Nasze stanowiska odwiedziło wielu specjalistów z przemysłu, ale również sporo wykładowców z uczelni technicznych . Wielu widzów było zaskoczonych szeroką wiedzą i przygotowaniem profesjonalnym naszych studentów, którzy kompetentnie i wyczerpująco objaśniali tajniki prezentowanych systemów automatyki (ze sterownikami firmy SIEMENS S7 300, S7 400). Nie spodziewano się, że w SGGW na Wydziale Inżynierii Produkcji zajmujemy się tak zaawansowanymi zagadnieniami robotyki i automatyki przemysłowej.

 Organizatorzy wystawy wyrazili wolę dalszej współpracy i zaprosili studentów do uczestnictwa w kolejnych imprezach tego typu. Mamy nadzieję, ze już wkrótce znów spotkamy się w Centrum Nauki Kopernik!

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -