Laboratoria KMRiL

Laboratorium zadawania pasz i pojenia zwierząt

Laboratorium jest wyposażone w automatyczną stację żywienia krów, szynowy wózek paszowy oraz instalację do karmienia drobiu i pojenia zwierząt.

Stacja paszowa jest sterowana za pomocą komputera zaopatrzonego w program żywieniowy. Oprogramowanie ALPRO Windows umożliwia zmianę parametrów pracy urządzenia i rejestrację danych. Wózek paszowy posiada dwa dozowniki ślimakowe i jest sterowany komputerem pokładowym. Stacja żywieniowa oraz wózek paszowy są wykorzystywane do badania dokładności dozowania różnych pasz treściwych i dodatków mineralnych. W pomieszczeniu laboratorium znajduje się linia karmienia drobiu wyposażona w trzy rodzaje karmideł, które są napełniane automatycznie przenośnikiem spiralnym z motoreduktorem oraz instalacja wodna zaopatrzona w hydrofor, regulator ciśnienia, układ pomiarowy przepływu wody oraz poidła dla bydła, trzody chlewnej i drobiu. Instalacja pozwala na badanie wydajności poideł dla zwierząt. Wszystkie urządzenia i instalacje umieszczone w laboratorium są wykorzystywane w badaniach i zajęciach dydaktycznych ze studentami.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags:

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -