Materiały promocyjne / Okiem studenta

Wizyta maturzystów na Wydziale Inżynierii Produkcji

W ramach promocji Wydziału Inżynierii Produkcji, w sobotę 10 marca 2012 odbyło się spotkanie z maturzystami z Zespołu Szkół w Mrozach. Uczniowie przyjechali wraz z Dyrektorem Szkoły p. Marianną Bogusz oraz kilkuosobowym Gronem Pedagogicznym.

Spotkanie zorganizowane przez doktora Piotra Borowskiego miało na celu zaprezentowanie Wydziału oraz przedstawienie badań prowadzonych w poszczególnych laboratoriach. Doktor Piotr Borowski przybliżył historię Uczelni i jej strukturę, zapoznał maturzystów z kierunkami studiów realizowanych na Wydziale oraz zachęcił by od jesieni uczniowie dołączyli do braci studenckiej naszego Wydziału. Profesor Stanisław Gach przedstawił laboratorium maszyn rolniczych oraz pokazał najnowsze rozwiązania sprzętowe stosowane w pracach polowych. Profesor Janusz Wojdalski zaprezentował laboratorium badania biopaliw oraz laboratorium badania właściwości i przetwarzania surowców biologicznych z uwzględnieniem maszyny wytrzymałościowej Instron, natomiast doktor Robert Sałat odkrywał tajniki sterowników stosowanych w procesie produkcyjnym na przykładzie linii technologicznej Simensa. Jest to najnowocześniejsze laboratorium na skalę kraju, które uruchomione zostało na Wydziale w ubiegłym roku. Po kilku godzinach zwiedzania Wydziału niektórzy uczniowie poczuli się już prawdziwymi studentami i chcieliby jak najszybciej rozpocząć studia na WIP-ie.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags:

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -