Konferencje

V Konferencja dla nauczycieli szkół rolniczych

W dniach 20-21 października 2011 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie przy ulicy Nowoursynowskiej 164,  po raz piąty odbyła się konferencja naukowo-techniczna dla nauczycieli przedmiotów technicznych rolniczych szkół średnich. Organizatorami są: redakcja miesięcznika AGROmechanika oraz Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tematami przewodnimi tegorocznego spotkania były„INNOWACJE W TECHNICE OCHRONY ROŚLIN” oraz „INNOWACJE W CIĄGNIKACH ROLNICZYCH”.

Po sukcesie poprzednich Konferencji, które poświęcone były m.in. nowoczesnym technikom w uprawy gleby i siewu, kontynuacja spotkania z nauczycielami oraz przybliżanie im najnowszych tendencji w kolejnych działach techniki rolniczej jest sprawą bezdyskusyjną. Również tym razem spotkanie miało charakter warsztatów.

W organizację konferencji włączyły się takie firmy jak  Lemken Polska, Amazone, agrocom.Polska, John Deere, Kvernelnd, Kuhn – Maszyny Rolnicze, New Holland, Class, Same Deutz-Fahr oraz Valtra. Przedstawiciele wymienionych firm, podczas swoich wykładów, podzielili się ze wszystkim uczestnikami spotkania wiedzą o najnowszych technologiach stosowanych w technice i maszynach do wysiewu nasion, a w szczególności zaprezentowali najważniejsze aspekty, które wyróżniają ich markę na rynku.

Udział w konferencji był bezpłatny. Na spotkanie przyjechało blisko 80 osób z terenu całego kraju, a wraz z pracownikami naukowymi Wydziału gościliśmy ok. 100 osób.

W czasie trwania Konferencji, nie tylko przedstawiciele szkół średnich ale także pracownicy i studenci Wydziału mieli okazję zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w prezentowanych działach techniki rolniczej.

Wygłoszone referaty:

Dzień 1

 • Trendy w technice ochrony roślin – wykład wprowadzający
 • Innowacje w technice ochrony roślin firmy Amazone – przedstawiciel firmy Amazone
 • Innowacje w technice ochrony roślin firmy John Deere – przedstawiciel firmy John Deere
 • Innowacje w technice ochrony roślin firmy KUHN – przedstawiciel firmy Kuhn – Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.
 • Innowacje w technice ochrony roślin firmy Kverneland – przedstawiciel firmy Kverneland.
 • Innowacje w technice ochrony roślin firmy Agrocom – przedstawiciel firmy Agrocom

Dzień 2

 • Trendy w ciągnikach rolniczych – wykład wprowadzający
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy Class – przedstawiciel firmy Class
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy John Deere – przedstawiciel firmy John Deere
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy New Holland – przedstawiciel firmy New Holland.
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy Same Deutz-Fahr – przedstawiciel firmy Same Deutz-Fahr.
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy AGCO (Valtra) – przedstawiciel firmy AGCO (Valtra)
 • Innowacje w ciągnikach rolniczychfirmy Agrocom – przedstawiciel firmy Agrocom
Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -