Jubileusze i nagrody

Dyplom i medal fundacji im. Hanki Bożyk dla studentki WIP Aleksandry Hasny

Fundacja im. Hanki Bożyk popularyzuje ideę nagradzania osób ratujących życie ludzkie oraz spowodowanie, by przypadki pozytywne wzięły górę nad patologiami przytłaczającymi nas na co dzień.

Fundacja im. Hanki Bożyk „Pogotowie Ratunkowe, dlaczego nie zdążyło” przyznaje corocznie nagrody w trzech kategoriach:

  • Kategoria I – dla ratujących przypadkowo życie ludzkie (policjantów, żołnierzy, strażaków, studentów, zwykłych przechodniów) nie wahających się ani chwili z udzieleniem pomocy w obliczu zagrożenia cudzego życia
  • Kategoria II – dla pracowników środków masowego przekazu nagłaśniających i popularyzujących przypadki ratowania życia ludzkiego
  • Kategoria III – dla pracowników służby zdrowia i ratowników medycznych, którzy na co dzień stykają się z zagrożeniem życia swoich pacjentów, pamiętając w każdej chwili, także wtedy, gdy wydaje się ona beznadziejna, że życie mamy jedno.

W kategorii I, za uratowanie życia ludzkiego w roku 2010, Kapituła Fundacji postanowiła uhonorować studentkę Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie, Panią Aleksandrę Hasny.

W roku 2010, w czasie wakacji uratowała dwoje starszych ludzi kąpiących się w Krynicy Morskiej w miejscu niedozwolonym. Gdy odpłynęli zbyt daleko od brzegu, tzw. prąd wsteczny zaczął ich znosić coraz dalej od brzegu. Wpadli w panikę i zaczęli tonąć. Aleksandra Hasny pełniąca wtedy obok na plaży strzeżonej dyżur ratowniczy, bez wahania wskoczyła do morza i rozpoczęła holowanie obojga do brzegu. W międzyczasie pojawił się zespół ratowniczy, który pomógł Pani Aleksandrze w doholowaniu niedoszłych topielców. Gdyby nie szybka reakcja młodej ratowniczki nie wiadomo jak skończyłaby się przygoda z morzem niezdyscyplinowanych wczasowiczów.

Created by Readiris, Copyright IRIS 2007

hasny-medal

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags:

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -