Konferencje / Okiem studenta

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Nitra 2010

W dniach 28.04 – 29.04.2010 roku w Słowackim Uniwersytecie Rolniczym w Nitrze,  na Wydziale Inżynierii odbyła się Międzynarodowa Konferencja  Studentów. W konferencji uczestniczyło około pięćdziesięciu studentów ze Słowacji, Czech, Litwy, Bułgarii, Węgier i Polski.

Studenci biorący udział w Konferencji prezentowali referaty ze swoich prac naukowo-badawczych realizowanych na swoich Wydziałach pod opieką pracowników. Prezentacje były podzielone na cztery grupy tematyczne:

A –   Wykorzystanie technologii żywności w rolnictwie

B –    Jakość w produkcji i informatyce

C –    Inżynieria środowiska i procesów termicznych w pojazdach silnikowych

D –   Alternatywne źródła energii i agrofizyka

Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowali:

  • w grupie B: inż. Roman Osypiuk z referatem: „Assessment of GPS receiver accuracy in the younger stands of trees”. Referat ten zajął trzecie miejsce w grupie
  • w grupie D: inż. Maciej Banasiak oraz inż. Maciej Słodkowicz z referatem: „Drying as a preparation step for the conversion of aspen poplam for energy purposes”. Referat ten zajął drugie miejsce w grupie.

Pierwszego dnia odbyło się uroczyste spotkanie powitalno-integracyjne z kierownictwem Wydziału w winiarni oddalonej o ok. 50km. od Nitry.

Konferencja zakończyła się oficjalnym rozdaniem dyplomów z nagrodami za pierwsze trzy miejsca oraz wspólnym obiadem.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags:

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -