Seminaria

E.ON – globalny gracz w energetyce wiatrowej na morzu i lądzie

W cyklu NUKA i BIZNES 9 grudnia na naszym Wydziale odbyło się spotkanie z pracownikami międzynarodowego koncernu energetycznego E.ON na temat E.ON – globalny gracz w energetyce wiatrowej na morzu i lądzie.

W seminarium wzięli w nim udział przedstawiciele Firmy E.ON: Ann-Nina Finne – Head of External Communication (Szwecja), Andreas Hammar – Development Manager E.ON Climate and Renewables (Dania), Łukasz Kankowski – Koordynator Projektów E.ON (Polska) oraz studenci kierunku technologie energii odnawialnej.

Zainteresowanie ze strony studentów  było duże, tym bardziej, że prezentacja tematyki OFF-shore (energetyka wiatrowa na morzu) przedstawiona przez Andreasa Hammera była niezwykle interesująca. Uatrakcyjniały ją zaprezentowany filmy pokazujące etapy budowy farmy wiatrowej na otwartym morzu, uwypuklając szczegóły montażu elementów konstrukcyjnych.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: , ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -