Ogłoszenia

Międzynarodowa Wystawa Techniki Rolniczej Agritechnica 2015

W dniach 8-11 listopada 2015 r. dr inż. Jacek Skudlarski przebywał na Międzynarodowej Wystawie Techniki Rolniczej „Agritechnica-2015” w Hanowerze (Niemcy). Targi Agritechnica są największą imprezą rolniczą na świecie. Organizowana od 30-lat wystawa przyciąga rekordowe tłumy wystawców i gości.

Obecna powierzchnia wystawiennicza w Hanowerze wynosi 42 ha. W tym roku wszystkie miejsca pokazowe zostały zajęte. Wystawcy mieli do dyspozycji aż 27 hal. Zwiedzenie ich w ciągu jednego dnia było raczej niemożliwe. Dlatego też organizatorzy dokonali podziału wystawców na bloki tematyczne przekazując im do dyspozycji poszczególne hale. Najwięcej miejsca zajmowała technika produkcji roślinnej. Pod względem powierzchni wystawienniczej dominowali czołowi producenci ciągników i maszyn rolniczych. Oprócz producentów techniki rolniczej na wystawie licznie prezentowali się producenci i dostawcy części zamiennych oraz wyposażenia dla warsztatów. Dla tego sektora na Agritechnice wydzielono specjalną część wystawienniczą o nazwie Systems & Components. Przedstawiciele tej specjalności mieli do dyspozycji aż trzy hale. Obecni byli także producenci branży leśnej, komunalnej oraz bioenergetyki. Jedną z hal wydzielono dla przedsiębiorców reprezentujących technologie Precision Framing.

Tegoroczną edycję wystawy Agritechnica wyróżniała rekordowa liczba wystawców (2900) ze znacznym udziałem przedsiębiorców zagranicznych, w także z Polski (70). Sukcesywnie rośnie liczba gości, która w tym roku osiągnęła poziom 450 tysięcy. Spośród 108 tysięcy zagranicznych gości ok. 2700 tysięcy zwiedzających przyjechało z Polski.

Na wystawie zaprezentowano ponad 300 nowości zgłoszonych przez wystawców w Towarzystwie DLG. Prezentowane rozwiązania cechuje stały rozwój w dziedzinie elektroniki. Dostrzegalny jest trend w kierunku automatyzacji procesów w produkcji rolniczej, któremu towarzyszy rozwój inteligentnego oprogramowania, pozwalającego sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie dokumentacji procesów produkcyjnych, gwarancji jakości, monitorowania pochodzenia produktów spożywczych i procesów logistycznych oraz zarządzania parkiem maszynowym.

Wystawa zgromadziła liczne grono przedstawicieli sektora „Smart Farming – Digital Cropping”, który oferuje rozwiązania z zakresu nawigacji i zarządzania danymi w oparciu o technologie satelitarne. Ta najnowsza dziedzina w rolnictwie była głównym tematem zainteresowań dr inż. Jacka Skudlarskiego, której poświęcił najwięcej czasu podczas zwiedzania wystawy. Agritechnica była dobrą okazją do spotkań z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm branży maszynowej. Ze względu na swoje zainteresowania kulturą oraz rozwojem rolnictwa w krajach b. ZSRR dr inż. Jacek Skudlarski odwiedził stoiska MTZ (producenta białoruskich ciągników Belarus) oraz Rosagromash (organizacji skupiającej rosyjskich producentów techniki rolniczej) na którym zaprezentowano ciągniki, kombajny i sieczkarnie firmy Rostelmasz oraz najnowszy ciągnik Kirowiec. Spotkania z przedstawicielami tych firm były dobrą okazją do zapoznania się ze stanem rynku w Białorusi i Federacji Rosyjskiej.

Dr inż. Jacek Skudlarski oprócz zwiedzania stanowisk wystawienniczych uczestniczył w konferencjach zorganizowanych przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) oraz niemiecką organizację ds. rynku maszyn rolniczych VDMA na których przedstawiono stan i perspektywy światowego rynku maszyn rolniczych oraz tendencje w konstrukcjach ciągników rolniczych w aspekcie wymagań ekologicznych i produkcyjnych.

Dr inż. Jacek Skudlarski został zaproszony na uroczystą galę Max Eyth Evening na której wręczono złote i srebrne medale za innowacje w technice rolniczej. Ostatnim punktem wizyty w Hanowerze było uczestnictwo w bankiecie podczas którego ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu „Machine of the Year 2016”.

 

 

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -