Okiem studenta / Seminaria

Wykład “Maszyny SKY dla rolnictwa ekologicznie intensywnego”

“Maszyny SKY dla rolnictwa ekologicznie intensywnego” to tytuł wykładu, który odbył się we wtorek 17.05.2016 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW. Współorganizatorem spotkania było Międzywydziałowe Koło Naukowe Menedżer.

Podczas prezentacji został przedstawiony jeden z kierunków rozwoju nowoczesnego rolnictwa, otwartego na rozwiązania ekologiczne. Był to piąty wykład z cyklu “Uprawiaj Bez Pługa”, realizowany przez magazyn “Bez Pługa”. Naszymi gośćmi byli: David Guy – inżynier agronomii, rolnik, dyrektor SKY Agriculture, Tomasz Jakubiak – specjalista ds. sprzedaży w Korbanek Sp. z o.o.,  Michał Lech – menedżer produktów Sulky i SKY w Polsce, oraz dr inż. Małgorzata Powałka – redaktor naczelna magazynu „Bez Pługa”.

SKY Agriculture jest nowo powstała marką należącą do Sulky-Burel, która rozpoczęła swoją działalność w 2013r. W Polsce maszyny SKY można nabyć za pośrednictwem firmy Korbanek. Podczas wykładu zaprezentowano siewniki Easy Drill i Maxi Drill do siewu bezpośredniego i uproszczonego oraz agregaty uprawowe, m.in. talerzowe kultywatory ścierniskowe. Prelegenci omówili również rolę azotu w przyrodzie oraz ideę siewu w warstwę ochronną poplonu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym spotkaniu i podjęcie ożywionej dyskusji.

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -