Warsztaty dla naukowców planujących ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) organizowane są przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk.
17 grudnia 2018 r. w Sali Marii Skłodowskiej-Curie w Pałacu Staszica w Warszawie odbędą się warsztaty dla naukowców planujących ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Warsztaty organizowane są przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk. Poprowadzi je Lotte Jaspers, założycielka Yellow Research w Amsterdamie.
Yellow Research jest europejską firmą konsultingową, koncentrującą się na programie Horyzont 2020, a w szczególności projektach ERC. Firma ma bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dotyczących tych programów oraz w sprawdzaniu i ulepszaniu wniosków projektowych przed ich złożeniem.
Warsztaty oferowane w dniu 17 grudnia w Warszawie są również dostępne komercyjnie w Amsterdamie (w cenie 625 euro za uczestnika).
Celem spotkania jest dostarczenie potencjalnym kandydatom ERC informacji o tym, jak przygotować skuteczny wniosek ERC i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji tak, by zwiększyć szanse na otrzymanie grantu.
Warsztaty są skierowane do naukowców zainteresowanych złożeniem aplikacji ERC w konkursach Start i Consolidator w 2019 i 2020 roku.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Udział jest bezpłatny.
Rejestracja na to wydarzenie jest obowiązkowa.
Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: goo.gl/NX4utS
Rejestracja zostanie zamknięta 12 grudnia o godz. 13.00.
E-mail z potwierdzeniem i dalszymi szczegółami dotyczącymi wydarzenia zostanie wysłany do uczestników 13 grudnia, ok. godz. 12.00.
Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu rejestracyjnym.
Więcej informacji na stronie MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/warsztaty-dla-naukowcow-planujacych-ubiegac-sie-o-granty-erc