Ogłoszenia dla pracowników / Projekty badawcze KPI

Zaproszenie na warsztaty w ramach projektu TESSe2b

Zapraszamy na warsztaty dotyczące prezentacji rezultatów projektu: System magazynowania energii cieplnej dla budynków energooszczędnych (TESSe2b). Warsztaty mają na celu przybliżyć użytkownikom końcowym możliwości systemu opracowanego w ramach projektu TESSe2b, finansowanego z programu Horyzont 2020 Unii Europejskiej.

Oprócz części informacyjnej podczas spotkań B2B będziemy chcieli uzyskać Państwa opinie i sugestie dotyczące wdrażania systemu TESSe2b poprzez merytoryczną dyskusję z gośćmi reprezentującymi przemysł i gospodarkę. Uzyskane w ten sposób informacje i spostrzeżenia pozwolą nam na lepsze dostosowanie systemu TESSe2b do wymagań rynku i użytkownika końcowego.

Warsztaty odbędą się w środę, 12 czerwca 2019 r. w Hotelu Gromada przy pl. Powstańców Warszawy 2, początek przewidziany jest na godzinę 9:00, zakończenie ok. godziny 17:00

Przedstawione zostaną: zagadnienia z zakresu innowacji materiałów przemiany fazowej (PCM) do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania ciepłej wody za pomocą kolektorów słonecznych, a także innowacyjna geotermalna pompa ciepła z wymiennikiem gruntowym z PCM; metody kontroli i monitorowania takich systemów; instalacje pilotażowe działające już w Austrii na Cyprze i w Hiszpanii. Będzie również możliwość obejrzenia mikro preprototypu urządzenia. Po południu odbędą się spotkania „Business to Business” (B2B), podczas których będą mogli dzielić się przemyśleniami i doświadczeniami na różne tematy. Będzie również możliwość zapoznania się z kilkoma innymi projektami dotyczącymi energetyki, finansowanymi w ramach programu Horyzont 2020, a realizowanymi obecnie we wiodących instytucjach badawczych w Polsce.

Wykłady i dyskusje odbędą się w języku angielskim.

Udział w warsztatach i towarzyszącym im obiedzie jest bezpłatny.

Czekamy na Państwa w naszych warsztatach!

Abyśmy mogli się lepiej przygotować na Państwa przyjęcie, uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJ0Go5ZVXoHBxIrzqBEFSyKFZYd8AGiaoLT6r2ejOTXG7cNA/viewform

i/lub przesłanie chęci uczestnictwa na adres email: tomasz_bakon@sggw.pl

Szczegółowy porządek obrad prześlemy Państwu w najbliższym czasie na adres email podany w formularzu zgłoszeniowym.

Informacje o projekcie:

Akronim projektu:         TESSe2b

Numer umowy:               680 555

Program:                            HORYZONT 2020

                                               PROGRAM PRACY 2014 – 2015

  1. Lider w technologiach przemysłowych i umożliwiający rozwój

Nanotechnologie, Zaawansowane Materiały,

Biotechnologia oraz Nowoczesna Produkcja i Przetwarzanie

Temat:                                 EeB-06-2015 – Zintegrowane rozwiązania cieplnego systemu magazynowania energii do zastosowania w budynkach

Budżet:                                4.311.700 €

Data rozpoczęcia:            1 października 2015

Czas trwania:                    48 miesięcy

Koordynator:                    Polytechnic Institute of Setubal, Portugalia

Szczegółowe informacje: http://tesse2b.eu/

Z poważaniem

Tomasz Bakoń

odpowiedzialny za realizację projektu TESSe2b w SGGW

 

Udostępnij na:
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Google+Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na ŚledzikuUdostępnij na wykopiePobierz Społecznościową 6PL
Tags: ,

Wydział Inżynierii Produkcji to ponad 30 lat tradycji kształcenia studentów. Kierunki studiów - Technika Rolnicza i Leśna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologie Energii Odnawialnej, a od roku akademickiego 2015/16 Inżynieria Systemów Biotechnicznych. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne. Studia I stopnia kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera, a studia II stopnia uzyskaniem tytułu magistra inżyniera. Oferujemy również studia podyplomowe i doktoranckie. Prowadzimy kursy i szkolenia. Organizujemy kurs pilarza uprawniający do pracy w zawodzie drwala zarówno w kraju i za granicą. W nowoczesnych laboratoriach prowadzimy badania maszyn rolniczych i leśnych.

Pozycjonowanie

- kontakt z administratorem -